自由講場

跳至

首頁

尾頁
   5


伯爵府

積分: 17803


發表於 22-10-21 16:44 |顯示全部帖子
M 記已經好平,芝士安格斯餐只是$34
^^^... ^^^


公爵府

積分: 25145


發表於 22-10-21 16:53 |顯示全部帖子
CHUIPING 發表於 22-10-21 16:13
鱼柳包都仲有DD魚同酱同埋暖嘅,街坊面包舖豬仔包鷄尾包由舊年$12/3個,加到上星期$6.5,仲細個咗,我10 ...

個size 不同


珍珠宮

積分: 40935

環保接龍勳章 大廚勳章


發表於 22-10-21 16:55 |顯示全部帖子

回覆樓主:

魚柳包好細個。


大宅

積分: 2223


發表於 22-10-21 16:57 |顯示全部帖子

回覆樓主:

係咪麥記


象牙宮

積分: 217979


發表於 22-10-21 17:05 |顯示全部帖子

回覆樓主:

香港m記係最平,要飽去買包點果d大包食,又平又飽


翡翠宮

積分: 79589

母親節2025勳章 畀面勳章 大廚勳章


發表於 22-10-21 17:15 |顯示全部帖子
20150618bb 發表於 22-10-21 15:30
係話的運輸費.........所以加

好多運輸費都減左,係商人無減返比客人


寶石宮

積分: 421706

大廚勳章 畀面勳章 BK Milk勳章


發表於 22-10-21 17:15 |顯示全部帖子

回覆樓主:

係乜都貴晒


伯爵府

積分: 17799


發表於 22-10-21 17:31 |顯示全部帖子
Yan20 發表於 22-10-21 15:27
個仔無啦啦話想食魚柳包,咁諗住佢又唔係成日食口痕咪畀佢食吓
點知買完發現一餐都真係幾貴,雖然係加晒雪 ...

啲油價咁貴,又唔夠貨櫃要比多啲錢先出到隻櫃運送,淨系呢2樣都加唔少


大宅

積分: 2129


發表於 22-10-21 18:26 |顯示全部帖子
pillarfung 發表於 22-10-21 16:24
本帖最後由 pillarfung 於 22-10-21 16:26 編輯

係你富貴之嘛,魚柳包可以單買一個包,都係$12,你自己 ...
唔係呀
係買左個餐再加魚柳包
可能係我講得唔好


大宅

積分: 2129


發表於 22-10-21 18:27 |顯示全部帖子
la_source 發表於 22-10-21 16:17
咩鬼野都加, 唯獨人工加唔上通脹
之前都唔係好明白通脹有幾利害
今日終於明了

點評

la_source    發表於 22-10-25 11:48


珍珠宮

積分: 36176

好媽媽勳章


發表於 22-10-21 18:46 |顯示全部帖子

回覆樓主:

麥記我會食特價包/特價餐,個app送薯條或唔食薯條,或送其他野,我仔都識計食幾個特價包抵過食個正價餐


禁止訪問

積分: 30876


發表於 22-10-21 18:50 |顯示全部帖子
提示: 作者被禁止或刪除 內容自動屏蔽


伯爵府

積分: 15424

好媽媽勳章


發表於 22-10-21 19:31 |顯示全部帖子
klam19692004 發表於 22-10-21 16:55
魚柳包好細個。

而家迷你版,一個食唔飽


珊瑚宮

積分: 108003

2024年龍年勳章 虎到金來勳章 牛年勳章 2018復活節勳章 開心吸收勳章


發表於 22-10-22 11:08 |顯示全部帖子
ada29 發表於 22-10-21 17:15
好多運輸費都減左,係商人無減返比客人
張加價理由推去運輸,早就知道


翡翠宮

積分: 79589

母親節2025勳章 畀面勳章 大廚勳章


發表於 22-10-22 12:13 |顯示全部帖子
20150618bb 發表於 22-10-22 11:08
張加價理由推去運輸,早就知道

商人就係傷人

點評

20150618bb    發表於 22-10-22 12:55


瑪瑙宮

積分: 132884

2025勳章 2025勳章蛇年勳章 2024年龍年勳章 虎到金來勳章


發表於 22-10-22 13:47 |顯示全部帖子
Yan20 發表於 22-10-21 18:26
唔係呀
係買左個餐再加魚柳包
可能係我講得唔好

咁幾$呀?


大宅

積分: 3779

2024年龍年勳章


發表於 22-10-22 13:51 |顯示全部帖子
本帖最後由 lau2e18 於 22-10-22 13:54 編輯

係...好多野都加晒價...特別食品

好似MX晚市沙薑雞配燉湯...年初重賣緊$59...而家已經加到$65
就黎快餐店都食唔起...


水晶宮

積分: 64463


發表於 22-10-22 14:26 |顯示全部帖子
Yan20 發表於 22-10-21 15:27
個仔無啦啦話想食魚柳包,咁諗住佢又唔係成日食口痕咪畀佢食吓
點知買完發現一餐都真係幾貴,雖然係加晒雪 ...

淨買魚柳包,好似是$12-$13,加杯水(免費)。不好叫魚柳包餐。餐一定再貴少少。


水晶宮

積分: 64463


發表於 22-10-22 14:27 |顯示全部帖子
lau2e18 發表於 22-10-22 13:51
係...好多野都加晒價...特別食品

好似MX晚市沙薑雞配燉湯...年初重賣緊$59...而家已經加到$65

路過快餐店,真係不太想買。貴,不太值。

可能買二餸飯仲抵少少。


水晶宮

積分: 64463


發表於 22-10-22 14:29 |顯示全部帖子
返黎飲湯 發表於 22-10-21 15:45
呢幾年我都戒左出去食,自己煮多
有咩唔急用既睇下可唔要儲埋一堆等大減價先買 ...

本帖最後由 Astra00 於 22-10-22 14:30 編輯

係!不急用的野,我一係淘,一係等有折才出手。雖然不想囤貨,但當折扣大,都會囤少少常用品。


首頁

尾頁

跳至