自由講場

跳至

首頁

尾頁
   6


別墅

積分: 663


1#
發表於 21-11-19 17:23 |只看該作者
我之前就覺得出街食貴d,但而家出面買野返黎自己煮都唔平,好似差唔多咁


子爵府

積分: 14461


2#
發表於 21-11-19 17:25 |只看該作者
差唔多 由其是兩個人果陣 但自己煮健康超多

點評

la_source    發表於 21-11-26 12:02


珍珠宮

積分: 40908

2025勳章 2025勳章蛇年勳章


3#
發表於 21-11-19 17:26 |只看該作者
出街食貴好多!


水晶宮

積分: 58578

牛年勳章 2018復活節勳章


4#
發表於 21-11-19 17:31 |只看該作者
差不多
只係有時食得外賣多有d厭
自己買餸一餐都要佰幾以上


侯爵府

積分: 22578

2024年龍年勳章 2018復活節勳章 開心吸收勳章 最關心BB問題熱投勳章 畀面勳章 大廚勳章 BK Milk勳章 hashtag影視迷勳章


5#
發表於 21-11-19 17:32 |只看該作者
自己煮很貴


公爵府

積分: 25650


6#
發表於 21-11-19 17:49 |只看該作者

回覆樓主:

有時間自已煮平d
金錢買時間


水晶宮

積分: 53327


7#
發表於 21-11-19 17:50 |只看該作者
goodsnooky 發表於 21-11-19 17:26
出街食貴好多!

你喺外國點同呀?香港外食唔貴,分分鐘平過自己煮,因為現在買餸貴咗,計及柴米油鹽雜項,自煮可能仲貴


寶石宮

積分: 425214

大廚勳章 畀面勳章 BK Milk勳章


8#
發表於 21-11-19 17:52 |只看該作者

回覆樓主:

真係差唔多, 睇買乜餸


琥珀宮

積分: 158637

畀面勳章


9#
發表於 21-11-19 17:52 |只看該作者

回覆樓主:

要平一定出街食平啦,但要質量好又要健康就無得計架啦


禁止訪問

積分: 131


10#
發表於 21-11-19 17:54 |只看該作者
提示: 作者被禁止或刪除 內容自動屏蔽


男爵府

積分: 8388


11#
發表於 21-11-19 17:55 |只看該作者
mylittlering 發表於 21-11-19 17:23
我之前就覺得出街食貴d,但而家出面買野返黎自己煮都唔平,好似差唔多咁

如果計埋買餸時間、準備、煮、洗碗時間一定係喺自己煮貴,因為食材越嚟越貴,買$50排骨都唔係好多舊

點評

玄靈    發表於 21-11-26 12:31


公爵府

積分: 26604


12#
發表於 21-11-19 17:56 |只看該作者
mylittlering 發表於 21-11-19 17:23
我之前就覺得出街食貴d,但而家出面買野返黎自己煮都唔平,好似差唔多咁



珍珠宮

積分: 33631

母親節2025勳章 2025勳章 2025勳章蛇年勳章 2024年龍年勳章 2023年兔年勳章 虎到金來勳章


13#
發表於 21-11-19 17:59 |只看該作者

回覆樓主:

差唔多,出街食貴但計埋人地人工,燈油火蠟開支,邊可以計得咁盡。


禁止訪問

積分: 62814

虎到金來勳章


14#
發表於 21-11-19 17:59 |只看該作者
提示: 作者被禁止或刪除 內容自動屏蔽


大宅

積分: 4949


15#
發表於 21-11-19 18:00 |只看該作者
自己煮
肉貴


翡翠宮

積分: 86878

2025勳章 2025勳章蛇年勳章 2024年龍年勳章 減齡達人勳章 開心吸收勳章 認識瑞士牛牛第一回 陪月勳章


16#
發表於 21-11-19 18:01 |只看該作者
出街食貴d


珍珠宮

積分: 40908

2025勳章 2025勳章蛇年勳章


17#
發表於 21-11-19 18:02 |只看該作者
redhot 發表於 21-11-19 17:50
你喺外國點同呀?香港外食唔貴,分分鐘平過自己煮,因為現在買餸貴咗,計及柴米油鹽雜項,自煮可能仲貴
...

如果我住香港嗰陣,即九七前,爸爸媽媽出街通常都係帶我去平時喺屋企食唔到嘅餐廳,三個人食大約一千港元。我唔清楚香港餐廳價格升到点!


侯爵府

積分: 23581

笑得好勳章 美好大世界2017勳章 Xmas吸收勳章 育兒性格勳章 我的育兒心得勳章 分享愛


18#
發表於 21-11-19 18:02 |只看該作者
agee 發表於 21-11-19 17:49
有時間自已煮平d
金錢買時間

Agree


大宅

積分: 4776


19#
發表於 21-11-19 18:09 |只看該作者
街買兩餸飯$28;一包急凍排骨粒一餐大概$15、一斤菜$15,加埋柴米油鹽燈油火蠟,當你$50簡簡單單可以三個人食。
新鮮手切肥牛$240/斤,酒樓佰幾蚊幾片,計平貴一定屋企平,但出去食乾手淨腳囉,睇你點比較。


珍珠宮

積分: 34803


20#
發表於 21-11-19 18:11 |只看該作者

回覆樓主:

自己煮唔食肉

首頁

尾頁

跳至