⚠️ 重要通知:親子王國網站將於 8月7日(星期四) 7:00am - 2:00pm 進行緊急維護工程,期間網站會停止服務。不便之處,敬請原諒! ⚠️

論盡家傭

跳至

首頁
12

尾頁
   0


別墅

積分: 751


1#
發表於 09-10-14 11:25 |只看該作者
而家請呢個精叻工人,因為佢攪得掂個女,其他可以隻眼開隻眼閉,好次買送,明知工人會打斧頭,但唔過份加我真係無時間去做埋佢個份,我就算數,只不過唔想佢變本加厲,所以時不時會question下本數簿,做個樣比佢睇下係我有check架,你唔好亂黎呀! 呢排買送錢又開始貴左,差唔多$80一日 (一餐for 4 people including her),又唔見特別好送,老公又例牌去question下,點知串姐話,亞SIR, 如果你覺得貴,不如你去market買送返黎比我煮啦,好彩老公都反應快,答如果我去買埋送,我地都唔需要你啦,咁佢先無再出聲...呢D亞姐真巴c閉!

呻完!


侯爵府

積分: 24395

醒目開學勳章


2#
發表於 09-10-14 11:32 |只看該作者
嘩, 你工人都真係大膽, 咁串. 好彩你老公都唔弱咋, 唔係佢實係咁hup你地. 衰得佢呀, 係我我就答佢: 咁我去買餸, 請你番黎做mei呀? 食同訓呀?


原帖由 milb 於 09-10-14 11:25 發表
而家請呢個精叻工人,因為佢攪得掂個女,其他可以隻眼開隻眼閉,好次買送,明知工人會打斧頭,但唔過份加我真係無時間去做埋佢個份,我就算數,只不過唔想佢變本加厲,所以時不時會question下本數簿,做個樣比佢睇下係我有check架,你唔 ...


男爵府

積分: 8256

熱血勳章


3#
發表於 09-10-14 11:33 |只看該作者
而家妹仔大過主人婆, 我地真係好受氣, 請到個揍得掂阿囡又真係吹佢唔漲, 忍下啦, 香港人


大宅

積分: 3569

育兒性格勳章 好媽媽勳章 醒目開學勳章 畀面勳章 hashtag影視迷勳章


4#
發表於 09-10-14 11:38 |只看該作者
你同佢講, 我買埋餸, 咁出埋你份糧好無?


別墅

積分: 751


5#
發表於 09-10-14 12:08 |只看該作者
就係做工人都咁鬼串真係得!

我諗如果我咁同老板講,話你催我做report呀,咁你去搵data比我compile啦,又得唔得呢


民房

積分: 0

牛年勳章 畀面勳章


6#
發表於 09-10-14 12:49 |只看該作者
真係要challenge佢地買餸架

唔定時check, 無論佢係求其貴都買定係真係打斧頭, 都要比佢知, 唔係既話會越來越過份.


珍珠宮

積分: 32052


7#
發表於 09-10-14 13:28 |只看該作者
駁咀? haha~ 有趣有趣~ 未見過~~


珍珠宮

積分: 32052


8#
發表於 09-10-14 13:31 |只看該作者
原帖由 Wing(婷婷媽咪) 於 09-10-14 11:33 發表
而家妹仔大過主人婆, 我地真係好受氣, 請到個揍得掂阿囡又真係吹佢唔漲, 忍下啦, 香港人


呢位太太~ 我唔覺得忍左會天下太平喎~ 就係咁多僱主諗住忍工人, 結果工人有冇變得禮貌左呢?


複式洋房

積分: 359


9#
發表於 09-10-14 13:41 |只看該作者
係呀,我都隔兩三日就check住本數簿架, 我會query價錢同係咪煮番咁多野出黎, 就算唔係100%check到佢有冇打斧頭, 起碼都俾佢知出古惑唔係好easy, 我會check埋雪櫃剩番d咩係樹, 佢條友超冇記性, d材料擺到就壞都唔理唔知咁, 想買乜就去街市買都唔check下現存有冇, 我有時見佢好似買得貴或者數量不符都一定會challenge佢, 等佢唔敢亂黎報大數或求q其買d又貴又唔新鮮ge野番黎,所以即使自己慳d時間唔去街市都要用番d時間check住佢!


別墅

積分: 688


10#
發表於 09-10-14 14:25 |只看該作者
上次我工人買餸個陣用我電話傾電話,問佢死都話冇,最後答我一句"小姐,你咁樣以後我唔去買餸啦!你唔好叫我買啦!"
你話死未, 而買餸係日日都講明每樣買幾多錢,每日返黎都會問下check下,屋企有磅可以隨時check,唔夠秤會怪佢唔係怪街市d人,因為係佢負責買而且唔知係佢故意買少d...


大宅

積分: 4653

畀面勳章


11#
發表於 09-10-14 14:34 |只看該作者
講真, 我接受吾到工人串咀呢下嘢! 可能我個樣比較惡, 從來無工人會係我面前黑面或者駁咀, 最多係做錯事吾出聲或者喊! 工人吾識分莊閒佢搞得掂我個仔都係咁話! 比我個仔睇見姐姐駁咀我仲有乜地位可言?!

打斧頭呢下無可厚非, 只要吾太過都算. 除非你order佢一定要去supermarket買餸, 咁就有單有據, 要佢做番本份之餘佢又無從入手囉. 但預左超市會貴過街市, 呢招好似一拍兩散咁.

原帖由 milb 於 09-10-14 11:25 發表
而家請呢個精叻工人,因為佢攪得掂個女,其他可以隻眼開隻眼閉,好次買送,明知工人會打斧頭,但唔過份加我真係無時間去做埋佢個份,我就算數,只不過唔想佢變本加厲,所以時不時會question下本數簿,做個樣比佢睇下係我有check架,你唔 ...


別墅

積分: 751


12#
發表於 09-10-14 15:23 |只看該作者
咁話時話,佢又串又醒目又湊得掂,我又可以接受喎,不過真係要時不時check下d野 (包括送錢同家務),show下d下馬威,比佢知都邊個係老板,雖然有時會激氣 (所以要上呢度呻下),但都叫under control.

佢係我呢兩年既第5個工人,比起之前個d,又鈍又黑面又湊唔到亞女,話佢又唔出聲又無improvements個d,我覺得佢已經算係咁!



原帖由 晟媽 於 09-10-14 14:34 發表
講真, 我接受吾到工人串咀呢下嘢! 可能我個樣比較惡, 從來無工人會係我面前黑面或者駁咀, 最多係做錯事吾出聲或者喊! 工人吾識分莊閒佢搞得掂我個仔都係咁話! 比我個仔睇見姐姐駁咀我仲有乜地位可言?!

打斧頭呢 ...


伯爵府

積分: 16148


13#
發表於 09-10-15 11:58 |只看該作者
$80 per day????
We bought 5 days vegetables and meat--> $150 jar wor!!!!


複式洋房

積分: 373


14#
發表於 09-10-15 12:46 |只看該作者
我個工人.初初每日買餸50蚊, 買買下就80蚊一日, 有時仲成100蚊添. 擺明玩野


子爵府

積分: 14777


15#
發表於 09-10-15 14:05 |只看該作者
原帖由 milb 於 09-10-14 15:23 發表
咁話時話,佢又串又醒目又湊得掂,我又可以接受喎,不過真係要時不時check下d野 (包括送錢同家務),show下d下馬威,比佢知都邊個係老板,雖然有時會激氣 (所以要上呢度呻下),但都叫under control.

佢係我呢兩年既第5個工人,比起之 ...


你阿姐同我位有資質又有姿色嘅令bun喺咪孖生?
令bun一樣串串地同走精便,仲好有性格!

最近串串事件:
令bun:Mum, how much is the chestnut?
我:$10- for 1 ib
令bun:where did you buy it?
我:xxxx
令bun:so cheap! the chestnut are spoiled, i never buy there, too cheap! (好不肖嘅表情)


珍珠宮

積分: 47029

好媽媽勳章 畀面勳章 環保接龍勳章 hashtag影視迷勳章


16#
發表於 09-10-15 16:34 |只看該作者
嘩..好串咀姐...

我前兩年都真係自己買餸比佢煮..真係令到cc下....第二個contract先比錢佢自己去買....佢真係比100佢又買晒...50又買晒...比幾多佢用幾多...好鬼大洗(諗佢都有打小小斧頭)...自己買令餐c..ai


男爵府

積分: 7125


17#
發表於 09-10-15 17:05 |只看該作者
$其次,最怕佢地為打斧頭買D吾靚甚至爛野返黎,食壞我亞女,所以辛苦D都自己買! check番價又要時間又差疑又勞氣費事煩....


別墅

積分: 688


18#
發表於 09-10-15 22:38 |只看該作者
原帖由 idy926 於 09-10-15 17:05 發表
$其次,最怕佢地為打斧頭買D吾靚甚至爛野返黎,食壞我亞女,所以辛苦D都自己買! check番價又要時間又差疑又勞氣費事煩....


所以佢如果買左d爛野or買錯野,我會叫佢自己要,再用自己錢買番岩既好既比我,簽埋協議書, 無理由佢買錯野我地唔岩用都要噎嘛!


子爵府

積分: 12480

醒目開學勳章 畀面勳章


19#
發表於 09-10-15 23:57 |只看該作者
原帖由 iusiube 於 09-10-15 11:58 發表
$80 per day????
We bought 5 days vegetables and meat--> $150 jar wor!!!!


$150 for 5 days??? how many person in your family?

I think $50-$80 per day is reasonable la. Buy a fish already costs $30, buy veggie around $10. Pork and Beef also very expensive need to buy aat least $20.

And if you make soup, it costs around $50 including the pork/chicken and the other ingredients.


子爵府

積分: 14777


20#
發表於 09-10-16 05:57 |只看該作者
原帖由 bbfish1992 於 09-10-15 14:05 發表


你阿姐同我位有資質又有姿色嘅令bun喺咪孖生?
令bun一樣串串地同走精便,仲好有性格!

最近串串事件:
令bun:Mum, how much is the chestnut?
我:$10- for 1 ib
令bun:where did you buy it?
我:xxxx
令bun:so cheap! the c ...


串串事件二 (昨日早上發生)
我:where is my under-dress
令bun係其中一個櫃桶攞出來 (佢將未燙嘅衫放係e個櫃桶)
我:oh! not iron yet
令bun: inside, no one see; mum u are late

首頁
12

尾頁

跳至