心聲留言

跳至

首頁
1

尾頁
   0


複式洋房

積分: 449


1#
發表於 06-2-25 20:54 |只看該作者

俾超市呃晒d$

一時唔check就捱貴


水晶宮

積分: 64938

叻叻勳章 畀面勳章


2#
發表於 06-2-25 21:01 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$


係呀....就算買幾多野都好....我都會check晒單先走架


大宅

積分: 2652


3#
發表於 06-2-25 21:20 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$

我都係一定會check哂成張單先走,實在試過領野好多次!


子爵府

積分: 11559


4#
發表於 06-2-25 21:59 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$

呃人既手法又點只依樣呀..有d 仲衰到估你唔記住d 價錢..將原來既價格提高..然後減返同平時既價格一樣話減左價喎..咁同平時買有咩分別

世家才俊凌宵揚,然諾有禮人敬仰。 多謝Joycelyn 贈予的詩


水晶宮

積分: 52147

2023年兔年勳章 hashtag影視迷勳章 好媽媽勳章 醒目開學勳章


5#
發表於 06-2-25 22:02 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$


伯爵府

積分: 15709


6#
發表於 06-2-25 22:17 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$

咁衰
沒有醜嘅女人, 只有懶嘅女人!


男爵府

積分: 7533


7#
發表於 06-2-25 22:25 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$

但係我試過幾次買特價野,到比完錢先發覺收左我正價,我立即同收銀講,佢去check完就話特價早一日已完,不過可能收少左個牌,最後佢仲話唔好意思,照比個特價我,退番多收o既錢比我.

記住買完野要立即check單呀!!!


大宅

積分: 3188


8#
發表於 06-2-25 22:25 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$

我都係一定會check張單


禁止訪問

積分: 1513


9#
發表於 06-2-25 23:05 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$

提示: 作者被禁止或刪除 內容自動屏蔽


大宅

積分: 2154


10#
發表於 06-2-25 23:10 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$

有時俾佢呃鬼左都唔知,所以我而家都check單.


子爵府

積分: 12589

好媽媽勳章


11#
發表於 06-2-26 03:14 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$

我試過同老公去買野...佢寫住平幾多...點知比錢既時候貴左...問佢...佢d價錢牌攪到你混淆晒...又話個個係實制價錢...另一個係平幾多等等...所以我同老公去個間超級市場買野一定會睇清楚...



[url=http://lilypie.com][img]


別墅

積分: 958


12#
發表於 06-2-27 00:07 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$

有時就係因為佢減價先至買o的唔係等用o的野..!
好似今日咁..我係百x買佐一包餅,原價2x.有時見佢減到$19.5,我都唔買住.因為屋企重有,咁見佢減到$16.5,咪買一包la.點知錢時係$19.5.我更係出聲la,如困我買多幾樣咪唔多覺,咁又比超市揾笨啦


侯爵府

積分: 21554


13#
發表於 06-2-27 09:47 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$

所以一定耍CHECK單, 不然, 損失係自己


禁止訪問

積分: 8013


14#
發表於 06-2-27 15:22 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$

提示: 作者被禁止或刪除 內容自動屏蔽


大宅

積分: 4412


15#
發表於 06-2-27 15:41 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$

今日蘋果日報先賣﹐發覺百佳惠康張d瘦肉當豬“月展”埋﹐但豬“月展”係價高d架嘛﹐兩間超市都唔認﹐話可能係撈亂左擺﹐或其實都係“月展”﹐不過唔同種喎。


子爵府

積分: 11579


16#
發表於 06-2-27 18:10 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$

我實查單先走,試過
百佳買梨,見個牌$1個,買5個,到CHECKOUT,睇單成$2.x一磅,袋梨要$10幾蚊,貴成2倍,收銀話職員寫錯
惠康買米,大減價袋米$28.x咁上下,收銀打錯單要$50幾,我即話個收銀離譜


別墅

積分: 821


17#
發表於 06-2-27 19:19 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$

最易呃係d要磅o既野,好似我有次買【膏蟹$38斤】,
但磅完膠袋貼紙就係$76.6/ 1.0kg
咁我咪用計數機計一計,
嘩!$76.6/ 1.0kg=$46斤呀!

跟手我當住佢面話比個人聽,
一斤=600g
$38斤,應該係$63.6/ 1.0kg
佢即刻扮哂傻話公司可能未改機!跟手貼過張新o既比我 :evil:


民房

積分: 40


18#
發表於 06-2-27 22:40 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$

經常有特價呃人,例如買一件 $9.9, 買四件居然要$39.9,買多仲要比多兩毫。


複式洋房

積分: 449


19#
發表於 06-2-28 14:33 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$

原來佢地重會將瘦肉當豬展賣!


禁止訪問

積分: 30006


20#
發表於 06-2-28 15:30 |只看該作者

Re: 俾超市呃晒d$

提示: 作者被禁止或刪除 內容自動屏蔽

首頁
1

尾頁

跳至