自由講場

跳至

首頁
1

尾頁
   0


男爵府

積分: 6945


1#
發表於 12-10-9 20:15 |只看該作者
請問以下列式如何寫法, 感謝~

6盒裝豆奶售12.5元, 9盒裝豆奶則售17.5元, 以一盒豆奶售價計算, 那種包裝豆奶較便宜?


用戶要求終止服務

積分: 6365


2#
發表於 12-10-9 20:35 |只看該作者
回覆 qqwong 的帖子

開心過每一天


用戶要求終止服務

積分: 6365


3#
發表於 12-10-9 20:36 |只看該作者
開心過每一天


水晶宮

積分: 56461

牛年勳章 環保接龍勳章 大廚勳章 15週年勳章 親子王國15週年勳章 親子王國15週年勳章


4#
發表於 12-10-9 20:40 |只看該作者
qqwong 發表於 12-10-9 20:15
請問以下列式如何寫法, 感謝~

6盒裝豆奶售12.5元, 9盒裝豆奶則售17.5元, 以一盒豆奶售價計算, 那種包裝豆 ...

12.5 : 17.5
----- -----
6 9

=2.083 : 1.944

答案係9盒裝平d

不過5肯定條算式係咪咁寫~


用戶要求終止服務

積分: 6365


5#
發表於 12-10-9 20:44 |只看該作者
回覆 qqwong 的帖子

12.5除6-17.5除9
開心過每一天


男爵府

積分: 6945


6#
發表於 12-10-9 20:47 |只看該作者
回覆 歐陽菲菲 的帖子

我都係咁諗, 但又唔肯定條式係米咁寫法....因為無話問相差幾多, 好似中間唔係用減...


複式洋房

積分: 255


7#
發表於 12-10-10 21:30 |只看該作者
回覆 qqwong 的帖子

一樣


男爵府

積分: 7186

畀面勳章


8#
發表於 12-10-10 21:35 |只看該作者

引用:請問以下列式如何寫法,+感謝~6盒裝豆奶售12

原帖由 qqwong 於 12-10-09 發表
請問以下列式如何寫法, 感謝~

6盒裝豆奶售12.5元, 9盒裝豆奶則售17.5元, 以一盒豆奶售價計算, 那種包裝豆 ...
六盒裝每盒售價:12.5/6=2.06
九盒裝每盒售價:17.5/9=1.94
所以九盒裝較平!




大宅

積分: 3612


9#
發表於 12-10-10 21:36 |只看該作者

回覆:qqwong 的帖子

計完最後要加多句: 所以(用符號代替)……的售價較便宜


首頁
1

尾頁

跳至
Presslogic Logo
Baby Kingdom Logo