自由講場

跳至

首頁
12345...7

尾頁
   3


珍珠宮

積分: 41085


41#
發表於 23-8-24 15:51 |只看該作者
elderberry 發表於 23-8-24 13:50
外賣點會平過自已煮呀?
我仔女好中意食肉碎蕃茄蛋,撈汁食飯,成本$30,加碟青菜,一家4口都唔使$50,外賣 ...

自己煮點都比出面平,除非餐餐都海鮮靚牛
不過要用時間換返嚟囉


瑪瑙宮

積分: 136164

父親節2025勳章 母親節2025勳章 2025勳章 2025勳章蛇年勳章 2024年龍年勳章 牛年勳章 2018父親節勳章 2018復活節勳章 開心吸收勳章 醒目開學勳章 15週年勳章 親子王國15週年勳章 親子王國15週年勳章


42#
發表於 23-8-24 15:53 |只看該作者
LedTV 發表於 23-8-24 15:42
以前我會覺得自己煮貴,所以經常食外賣或出街食
因為買超市嘢黎煮
一包菜都$20


沙角咁平?等我有時間又去8下先。
這個世界上所有的愛都是以聚合為最終目的,只有一種愛以分離為目的,那就是父母對孩子的愛。 父母真正成功的愛,就是讓孩子盡早成為一個獨立的分個體﹗


珍珠宮

積分: 38028


43#
發表於 23-8-24 15:57 |只看該作者
芒果米池 發表於 23-8-24 15:51
自己煮點都比出面平,除非餐餐都海鮮靚牛
不過要用時間換返嚟囉
...

出面平,好大機會係冰鮮肉、魚

又唔知乜嘢質素,街市新鮮肉都有唔同價錢,只會買有品質保證的


珍珠宮

積分: 34831

2018復活節勳章 wyeth冷知識勳章 環保接龍勳章 大廚勳章


44#
發表於 23-8-24 16:00 |只看該作者
自己煮點都會平d, 就算差唔多,自己買嘅食材質素點都會好好多,而且亦健康d


水晶宮

積分: 71825

BK Milk勳章


45#
發表於 23-8-24 16:01 |只看該作者
littlefunpig 發表於 23-8-24 13:45
岩岩食個M記榴槤麥旋風加extra果肉都要$43

我只買一次同小朋友share,
小朋友想食,
我仲唔捨得加果肉
我超級孤寒


水晶宮

積分: 64734


46#
發表於 23-8-24 16:07 |只看該作者
my005 發表於 23-8-24 15:17
可惜錢大媽唔近我住嗰度,下次見到,一定買黎試下。

唔該晒你。

但要等夜晚先咁平


珊瑚宮

積分: 104022

父親節2025勳章 母親節2025勳章 2025勳章 2025勳章蛇年勳章 2024年龍年勳章 2023年兔年勳章 虎到金來勳章 減齡達人勳章 牛年勳章


47#
發表於 23-8-24 16:07 |只看該作者
LedTV 發表於 23-8-24 15:42
以前我會覺得自己煮貴,所以經常食外賣或出街食
因為買超市嘢黎煮
一包菜都$20
識得買同搵, 係平好多
好多日常用品都係
超市好多野都貴
真係平既好少


珊瑚宮

積分: 104022

父親節2025勳章 母親節2025勳章 2025勳章 2025勳章蛇年勳章 2024年龍年勳章 2023年兔年勳章 虎到金來勳章 減齡達人勳章 牛年勳章


48#
發表於 23-8-24 16:10 |只看該作者
bongbongpatty 發表於 23-8-24 16:01
我只買一次同小朋友share,
小朋友想食,
我仲唔捨得加果肉
我以前慳, 而家對自己好少少, 尤其食,
無請工人, 呢舊錢用去食度
呀女唔係點食榴槤~
所以都係獨食, 唔怕肥

我lunch買呀姐姐已經話所餘無幾~


瑪瑙宮

積分: 134564

2025勳章 2025勳章蛇年勳章 2024年龍年勳章 虎到金來勳章


49#
發表於 23-8-24 16:11 |只看該作者
meko~ 發表於 23-8-24 15:29
家英哥梗講茶記求其食個種算,屋企煮三餸一湯真係貴過茶記除非餐餐水旦,炒蛋,蒜蓉菜炒菜,買條魚都$5 ...

都唔係apple to apple


男爵府

積分: 8692


50#
發表於 23-8-24 16:13 |只看該作者
baby668 發表於 23-8-24 13:09
證明你未煮過飯,滾個湯,加兩個餸一家三口食一餐200蚊冇得走,除非你淨係齋煮兩個青菜,否則已經唔便宜
...

說得對,由其是要煲湯仲貴


別墅

積分: 554


51#
發表於 23-8-24 16:15 |只看該作者
連家英哥都咁講


瑪瑙宮

積分: 134564

2025勳章 2025勳章蛇年勳章 2024年龍年勳章 虎到金來勳章


52#
發表於 23-8-24 16:16 |只看該作者
LedTV 發表於 23-8-24 15:42
以前我會覺得自己煮貴,所以經常食外賣或出街食
因為買超市嘢黎煮
一包菜都$20

我超市買菜$10, 11, 12一包, 有時西蘭花13蚊有三大個,可分2次。


翡翠宮

積分: 92069

2025勳章 2025勳章蛇年勳章 2024年龍年勳章 牛年勳章


53#
發表於 23-8-24 16:18 |只看該作者
本帖最後由 Jasmine-4711 於 23-8-24 16:19 編輯
bbc2018 發表於 23-8-24 15:18
羅家英之前好似唔記得有乜嘢病,還食咁多外賣?

一係佢外傭打斧頭好大,
一係佢唔知價亂噏卦

用同一質素肉,貨比貨,一定係自己煮平及健康些(少油、少炸、少鹽及冇味精)

eg.汪阿姐可能買新鮮雞煮呢,
當然比冰鮮及雪藏雞貴


琥珀宮

積分: 152501

虎到金來勳章 好媽媽勳章 醒目開學勳章 畀面勳章 環保接龍勳章


54#
發表於 23-8-24 16:26 |只看該作者
本帖最後由 LedTV 於 23-8-24 16:27 編輯
Fishqqma 發表於 23-8-24 16:16
我超市買菜$10, 11, 12一包, 有時西蘭花13蚊有三大個,可分2次。

惠康?
我個時樓下得fusion


珍珠宮

積分: 41406


55#
發表於 23-8-24 16:27 |只看該作者
Gud567567 發表於 23-8-24 15:43
希望高官議員都睇到佢既感嘆, 知道民間疾苦呀!

政府唔係唔知,但通漲原因好多,香港自己可以做嘅嘢唔多。


男爵府

積分: 6476


56#
發表於 23-8-24 16:30 |只看該作者
meko~ 發表於 23-8-24 15:31
對,正常自己煮都會買啲冇激素肉,又唔平

你講激素, 超市無激素雞翼一袋都起碼$80以上, 但街市凍肉舖啲巴西雞翼大概一半價錢已經買到!



子爵府

積分: 12098


57#
發表於 23-8-24 16:31 |只看該作者

回覆樓主:

都要睇你煮咩
自煮整個番茄炒蛋,雞翼/雞排,菜,豆腐菜薯仔番茄湯,果啲好平。


瑪瑙宮

積分: 134564

2025勳章 2025勳章蛇年勳章 2024年龍年勳章 虎到金來勳章


58#
發表於 23-8-24 16:31 |只看該作者
LedTV 發表於 23-8-24 16:26
惠康?
我個時樓下得fusion

我樓下都係fusion呀!


瑪瑙宮

積分: 134564

2025勳章 2025勳章蛇年勳章 2024年龍年勳章 虎到金來勳章


59#
發表於 23-8-24 16:32 |只看該作者
本帖最後由 Fishqqma 於 23-8-24 16:32 編輯
POD 發表於 23-8-24 16:30
你講激素, 超市無激素雞翼一袋都起碼$80以上, 但街市凍肉舖啲巴西雞翼大概一半價錢已經買到!

我買$6x無激素,有2x隻。


琥珀宮

積分: 152501

虎到金來勳章 好媽媽勳章 醒目開學勳章 畀面勳章 環保接龍勳章


60#
發表於 23-8-24 16:33 |只看該作者
Fishqqma 發表於 23-8-24 16:31
我樓下都係fusion呀!

你個間咁平嘅
我講緊個時都至少3年前已經貴
反而隔離左右餐廳買仲平

首頁
12345...7

尾頁

跳至