自由講場

跳至

首頁

尾頁
   6


珊瑚宮

積分: 111327


121#
發表於 20-4-21 08:48 |只看該作者
wcandtt 發表於 20-4-21 08:03
點解煲湯用嘉美雞?

冇棘掃嘛!平時都係食呢d,但有時買唔到,其他雞都食,但煲湯就買返佢囉…


珍珠宮

積分: 41880


122#
發表於 20-4-21 10:31 |只看該作者
happy44 發表於 20-4-21 02:25
你講開提子,有時見到啲C9係超市逐包開曬啲提子,睇下邊啲靚就擺埋一包 就走去幾錢
...

我自己又無見過


珍珠宮

積分: 41880


123#
發表於 20-4-21 10:48 |只看該作者
db7mu23 發表於 20-4-21 07:35
睇過報紙話
菩提子和香蕉
糖份高

我知㗎。不過我地太鍾意食生果,我地夜晚當宵夜食,自我安慰覺得點都好過食零食公仔麵。而且我地平時完全唔飲甜嘢,好少食甜品,所以精緻糖吸收唔多。


別墅

積分: 526


124#
發表於 20-4-21 10:54 |只看該作者
去一去街市滴錢好似飛走曬咁


子爵府

積分: 10729


125#
發表於 20-4-21 11:00 |只看該作者

回覆樓主:

一家四口+工人姐姐淨係買一餐豬肉已過百


伯爵府

積分: 19467


126#
發表於 20-4-21 23:40 |只看該作者

回覆樓主:

今日睇 :
金象牌頂上茉莉香米

OK :75.9元,5公斤
每公斤 :15.18元

7-11 :110元,8公斤
每公斤 :13.75元

fusion :109.9元,8公斤
每公斤 :13.74元

佳寶: 109.9元,8公斤
每公斤 :13.74元

惠康:195元,15公斤
每公斤 :13元
1587483640657.JPEG
1587483641458.JPEG


男爵府

積分: 9998


127#
發表於 20-4-21 23:41 |只看該作者
Ononluk 發表於 20-4-21 10:31
我自己又無見過

我見過幾次


珊瑚宮

積分: 111327


128#
發表於 20-4-24 13:32 |只看該作者
wcandtt 發表於 20-4-21 08:06
大家有冇app推介,可以record 每日買餸、出去買外賣的支出?

揾到未?


水晶宮

積分: 73019


129#
發表於 20-4-24 13:32 |只看該作者
bing-jing 發表於 20-4-24 13:32
揾到未?

冇,所以繼續洗$


珊瑚宮

積分: 111327


130#
發表於 20-4-24 13:33 |只看該作者
wcandtt 發表於 20-4-24 13:32
冇,所以繼續洗$

請問有雞先定蛋先?


水晶宮

積分: 65097


131#
發表於 20-4-24 14:02 |只看該作者
db7mu23 發表於 20-4-21 23:40
今日睇 :
金象牌頂上茉莉香米
自從知道內地有米,食過ok後,就不買呢種米了。內地米平好多。自己變通。


複式洋房

積分: 444


132#
發表於 20-4-24 14:14 |只看該作者
db7mu23 發表於 20-4-19 18:35
講下例子 !

由其交通費。


複式洋房

積分: 397


133#
發表於 20-4-24 14:35 |只看該作者
bing-jing 發表於 20-4-24 13:32
揾到未?

我以前會用Ahorro黎記低


珍珠宮

積分: 44306


134#
發表於 20-4-24 14:49 |只看該作者
rex13 發表於 20-4-20 00:37
2個月前買盒豬仔細既午餐肉10蚊倒,前日落街買,要14.9

貴左50%


珍珠宮

積分: 44306


135#
發表於 20-4-24 14:50 |只看該作者
lflxl 發表於 20-4-20 00:23
我以為我大使左 原來係錯覺
以前去下city super 一田每次使五百以上好閒。呢排去百佳惠康都可以使 ...

係!我仔鍾意食牛仔骨,每次煮都成百元


男爵府

積分: 6745


136#
發表於 20-4-24 14:50 |只看該作者
叮妹 發表於 20-4-19 18:48
買蒸排骨二人食都要6O幾,有時買左吾知咩部位臭騷味

新鮮定雪藏豬肉?


伯爵府

積分: 15552


137#
發表於 20-4-24 14:51 |只看該作者
db7mu23 發表於 20-4-21 23:40
今日睇 :
金象牌頂上茉莉香米

上星期HKTVmall特價金象牌5公斤$65
myimage.jpg


珍珠宮

積分: 44306


138#
發表於 20-4-24 14:55 |只看該作者
Ononluk 發表於 20-4-20 13:10
依家食冰鮮雞一定平過食豬。我買過百佳隻農夫雞$72隻都唔差,一隻都夠三、四個人食一餐,但如果買$72新鮮 ...

呢隻農夫雞抵食我買嚟整豉油雞,好滑好好味


伯爵府

積分: 15552


139#
發表於 20-4-24 14:55 |只看該作者
yiu_mimi 發表於 20-4-24 14:50
係!我仔鍾意食牛仔骨,每次煮都成百元

琴晚煮咗餐牛仔骨,一Pat四條,$78.9,仲要加埋茄子、洋蔥, $90都走唔甩

煲湯都已經冇用豬肉,淨係用合桃腰果栗子紅腰豆加紅蘿蔔粟米,成餐餸加加埋埋差不多$200
myimage.jpg
myimage.jpg


侯爵府

積分: 20464

畀面勳章


140#
發表於 20-4-24 14:56 |只看該作者
同感!唔係買貴嘢但加加埋埋洗左好多

首頁

尾頁

跳至
Presslogic Logo
Baby Kingdom Logo