自由講場

跳至

首頁
1

尾頁
   0


子爵府

積分: 11271

2021勳章


發表於 21-6-12 11:48 |顯示全部帖子
見到有相關嘅post
我又想問一下

而家好多人都三四代同堂, 如果以下嘅case

第一代:爺爺嫲嫲
第二代:爸爸
第三代:女兒

情況係第一代嘅爺爺或者嫲嫲過身,咁第二代嘅爸爸可唔可以上第三代嘅女兒屋企?
1. 如果女兒大個咗未結婚但自己搬開住?
2. 如果女兒已經結婚搬出去跟老公住?
3. 同第二條一樣而且有埋小朋友?

Thx


男爵府

積分: 7089


發表於 21-6-12 12:08 |顯示全部帖子

回覆樓主:

自己人無問題
machuchu


用戶要求終止服務

積分: 31432

牛年勳章 2021勳章


發表於 21-6-12 12:14 |顯示全部帖子
machuchu 發表於 21-6-12 12:08
自己人無問題

同意,所以爺爺過世阿媽唔比阿爸上我屋企,我好唔開心,因為佢無當我係自己人。
我屋企得我同 c6,仲有阿仔,一家三口,我地個個都唔介意阿爸上我地度。
未經許可,請勿轉載


水晶宮

積分: 62584

2021勳章 畀面勳章


發表於 21-6-12 12:14 |顯示全部帖子
1. 如果女兒大個咗未結婚但自己搬開住?可以,因為女兒都要為爺爺/嫲嫲帶孝,大家不會相沖
2. 如果女兒已經結婚搬出去跟老公住?孫女婿也要出席喪禮,替老婆的爺爺/嫲嫲帶孝,所以沒問題
3. 同第二條一樣而且有埋小朋友?同上


別墅

積分: 636


發表於 21-6-12 12:15 |顯示全部帖子
可以,都係自己人


大宅

積分: 1249

2021勳章


發表於 21-6-12 12:53 |顯示全部帖子
KoneyB 發表於 21-6-12 11:48
見到有相關嘅post
我又想問一下

本帖最後由 KARORO1030 於 21-6-12 12:55 編輯

自已人唔怕啦
百無禁忌


大宅

積分: 4637

2021勳章


發表於 21-6-12 12:54 |顯示全部帖子

回覆樓主:

自己人無問題。

首頁
1

尾頁

跳至
你需要登錄後才可以回帖 登入 | 註冊